شرکت مدیریت توسعه بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش

 

باند تفریحات هوایی جزیره کیش

همزمان با تعطیلات نوروزی، باند گلایدر این فرودگاه بین المللی جهت انجام پروازهای تفریحی به بهره برداری رسید. این باند به طول یک هزار و 500 متر و عرض 30 متر جهت پرواز جایروکوپتر و کایت موتوردار از ابتدای امسال فعالیت خود را آغاز کرده است. باند مذکور به محلی برای تفریح گردشگران و انجام پرواز بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس تبدیل شده است که این امر موجب توسعه بیشتری گردشگری در جزیره کیش می شود.

 

 

این باند در سال های قبل بلا استفاده رها شده بود ولی امسال توسط بخش خصوصی عملیاتی شد تا پذیرای گردشگران و علاقه مندان به پرواز باشد.  طول باند گلایدر کیش 1.400 متر و عرض آن 30 متر میباشد و برای پرواز با گلایدر در کیش و جایروکوپتر در کیش و و همچنین کایت موتوردار در نظر گرفته شده است.

جایروکوپتر چیست؟

 

با ترکیب سیستم پروازی بالگرد و هواپیما پرنده ای به نام جایروکوپتر ساخته شد که امروزه گردشکران تور کیش میتوانند با پرواز برفراز جزیره مرجانی کیش و آبهای خلیج همیشه فارس، تفریحی جدید در کیش را همراه با هیجان تجربه کنند.

 

به پیشنهاد شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی و مصوبه هیئت وزیران اساسنامه شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش در تاریخ 1393/11/15 تصویب شد و در این خصوص فعالیت شرکت از تاریخ 1395/05/01 آغاز و خالص ارزش دفتری دارائی ها و کارکنان مربوطه نیز از تاریخ فوق الذکر از شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به این شرکت منتقل گردید.

در حال حاضر شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش جزء واحدهای فرعی سازمان منطقه آزاد کیش می باشد و مرکز اصلی شرکت در جزیره کیش، بلوار ایران، میدان خلیج فارس، مجتمع اداری پارس  واقع است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت مدیریت توسعه بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش می‌باشد.

لطفا چند لحظه صبر کنید

پیام

پیام

پیام

پیام

Top