شرکت مدیریت توسعه بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش
 

۱- مبادی دریایی کیش:
مبادی دریایی کیش ۳ بندر چارک، آفتاب و لنگه می‌باشند که سفرهای دریایی به جزیره در تمام ایام سال از این بنادر انجام می‌گیرد. در حال حاضر از مبادی آفتاب و لنگه روزانه یک سفر و از بندر چارک روزانه ۳ سفر رفت و برگشت در مسیر بندر کیش انجام می گیرد. در جدول ذیل فاصله بنادر و همچنین طول سفر دریایی در این مسیرها با دو نوع شناور مسافری تندرو و شناور مخصوص حمل مسافر و خودرو ذکر شده است. مسافرینی که قصد دارند با خودرو شخصی خود به کیش سفر نمایند، این امکان با شناورهای مخصوص حمل مسافر و خودرو براحتی برایشان فراهم شده است.

 بنادر مبداء

فاصله دریای تا بندر کیش

مدت زمان سفر دریایی به کیش(ساعت)٭

کیلومتر

شناور مسافری

شناور مخصوص

حمل مسافر و خودرو

آفتاب

۱۸

۳۰ دقیقه

۱

چارک

۳۲

۱

۲٫۵

لنگه

۹۳

۲٫۵

   ۴•

٭ مدت زمان درج شده به صورت حدودی بوده و در صورت نامساعد بودن آب و هوا و وضعیت دریا، افزایش خواهد یافت.
شایان ذکر است در حال حاضر حمل خودرو از بندرلنگه به کیش فقط در ایام نوروز انجام می شود.

۲- مهمترین محورهای مواصلاتی به مبادی دریایی کیش 
مسافران و گردشگرانی که قصد دارند از طریق راه‌های زمینی به کیش مسافرت نمایند بایستی از طریق راه‌های زمینی منتهی به ۳ بندر چارک، لنگه و آفتاب و پس از آن مسافرت دریایی به کیش اقدام نمایند. شناورهای در نظر گرفته شده جهت حمل و نقل در این مسیرها امکان حمل خودرو را نیز دارند. تنها راه زمینی به بندر آفتاب از طریق بندر چارک می‌باشد، لذا مسافرینی که قصد دارند سفر دریایی کوتاه‌تری از طریق بندر آفتاب به کیش داشته باشند بایستی ابتدا به بندر چارک سفر نمایند. شایان ذکر است سرویس های جهت تردد به بنادر ورودی کیش در مسیرهای آفتاب به چارک، چارک به لنگه و بندرعباس (میدان شهید حقانی) به چارک و لنگه و بالعکس آماده ارائه خدمات به مسافرین محترم برقرار می‌باشند. جهت دسترسی به محورهای مواصلاتی اصلی ذکر شده در ذیل علاوه بر خطوط اتوبوس رانی بین شهری، از برخی از شهرها سفر با قطار نیز انجام می‌گیرد که جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ذکر شده در بخش اطلاعات تماس‌ها، می‌توانید تماس حاصل نمایید. مهمترین محورهای مواصلاتی به مبادی دریایی کیش و فواصل مربوطه مطابق نقشه و جدول ذیل می‌باشد.

نام شهر

بندرلنگه

چارک

بندر آفتاب

شیراز

۶۸۵

۶۲۸

۶۶۶

بندرعباس

۲۰۵

۲۹۱

۳۲۹

بندرلنگه

۷۵

۱۱۳

چارک

۷۵

۳۸

۳- شرایط و مقررات ورود و خروج خودرو شخصی به جزیره کیش 
۳-۱- ورود خودرو
– جهت ورود خودرو به جزیره کیش بایستی اصل و کپی کارت خودرو،‌ برگ معاینه فنی و گواهینامه راننده خودرو به دفاتر گمرک مستقر در مبادی ورودی (بنادر آفتاب، لنگه و چارک ) ارائه گردد.
– رانندگان محترم در نگهداری و حفظ برگه مجوز گمرکی خروج خودرو از سرزمین اصلی (برگ کاپوتاژ) تا زمان پایان سفر،‌ دقت فرمایند.
– حمل خودرو از بندرلنگه به مقصد کیش در حال حاضر فقط در ایام نوروز انجام می‌شود.
– رانندگان به منظور حمل دریایی خودرو از مبادی ورودی به کیش و بالعکس، بایستی حداقل ۲ ساعت قبل از برنامه حرکت شناور به بندر مربوطه مراجعه نمایند.
– با عنایت به محدودیت جایگاه عرضه سوخت در جزیره کیش بهتر است رانندگان در ایام نوروز در مبادی ورودی اقدام به سوختگیری کامل خودرو نمایند.
– خودروهای تولید داخل کشور فاقد نمایندگی مجاز در جزیره کیش می باشند لذا تأمین قطعات یدکی و یا انجام تعمیرات مورد نیاز خودروهای مذکور در کیش امکان پذیر نبوده و یا با محدودیت روبرو خواهد بود.
– شایان ذکر است حداکثر سرعت مجاز در جزیره ۶۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد. سرعت غیر مجاز اتومبیل‌ها توسط دوربین‌هایی که در نقاط مختلف شهر نصب شده ثبت می‌گردد. لذا رانندگان محترم دقت لازم را بعمل آورند تا ضمن تضمین سلامت و ایمنی خود با مشکلات پرداخت جریمه روبرو نگردند.

۳-۲- خروج خودرو
رانندگان محترم جهت خروج خودرو خود از کیش ۲ ساعت قبل از زمان مقرر حرکت شناور، با همراه داشتن مدارک به درب شرقی بندرگاه (درب پایانه) به منظور انجام مراحل اداری ذیل مراجعه نمایند.
– تکمیل فرم اظهارنامه گمرکی: در این مرحله ارائه کارت شناسایی خودرو از سوی مالک الزامیست.
– پرداخت عوارض ورودی و جرائم احتمالی رانندگی: مبلغ عوارض در پشت اعلامیه ورود موقت خودرو مشخص شده که به همراه جرائم احتمالی رانندگی در بانک ملی جنب درب تجاری بندرگاه (درب شرقی) قابل پرداخت می‌باشد.
– مراجعه به دفتر اجرائیات بندرگاه کیش جهت ممهور نمودن اعلامیه ورود موقت خودرو به مهر اجرائیات: در این مرحله ارائه فیش پرداختی عوارض ورودی و همچنین ارائه فیش پرداختی جرائم احتمالی رانندگی الزامی است.
– ارائه برگه اعلامیه ورود موقت خودرو به انتظامات بندرگاه جنب درب شرقی به منظور سوار شدن به کشتی.
– ممهور نمودن فرم دو قسمتی کابوتاژ در دفتر گمرک جمهوری اسلامی ایران مستقر در مجاورت درب شرقی بندرگاه.
– به منظور تسریع در امور، رانندگان گرامی دقت داشته باشند انجام مراحل فوق‌الذکر تنها برای آن دسته از رانندگانی است که بلیط برگشت همان روز و ساعت مقرر را در دست داشته باشند. بنابراین از مراجعه حضوری به ادارات مذکور جهت انجام امور کاپوتاژ در دیگر تاریخ‌ها و ساعات جداً خودداری شود.
 

۴- نکات ضروری در سفرهای دریایی به کیش
– هنگام ورود به جزیره کیش از همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر، از قبیل شناسنامه و کارت ملی اطمینان حاصل نمایید.
– مسافرینی که حیوان زنده به همراه دارند باید شناسنامه و اسناد مربوط به دامپزشکی و قرنطینه‌ای آن را به همراه داشته، به مراجع ذیصلاح ارائه و موارد بهداشتی را رعایت فرمایند.
– هنگام سوار و پیاده شدن از شناور، ضمن رعایت نوبت، از اطفال و سالمندان مواظبت گردد.
– در طول سفر دریایی ، از دویدن، راه رفتن بی مورد، خم شدن روی ریل کشتی، جداً خودداری نمایید.
– در صورتی که احتمال می‌دهید که دچار دریازدگی شوید پیش از سفر از قرص‌های ضد تهوع استفاده نمایید.
– در طول سفر از کودکان خود مراقبت به عمل آورید تا از انجام اعمال کودکانه از قبیل مخفی شدن در محل های مختلف کشتی و دست زدن به تجهیزات آن جلوگیری نمایند.
– در حد امکان سعی نمایید از صندلی های تعبیه شده در کشتی استفاده نمایید و از پهن نمودن زیر انداز در عرشه های کشتی جلوگیری نمایید.
– همراه داشتن هرگونه وسیله گازسوز (خوراک‌پزی) به داخل کشتی، منوط به هماهنگی و تحویل آن به سرملوان شناور می‌باشد.
– مؤکداً توصیه می‌شود، خانم‌های باردار پس از کسب مجوز از پزشک مربوطه و مشورت با کاپیتان کشتی (با توجه به شرایط جوی زمان سفر) سفر دریایی داشته باشند.
– مسافرینی که دارای بیماری های خاص از قبیل ناراحتی‌های قلبی وعروقی، صرع، آسم و… می‌باشند قبل از سوار شدن، مسئولین شناور را از بیماری خود مطلع نمایند.

 

۵- مقررات گمرکی
۵-۱- مقررات کالای همراه مسافرین در ورود به کیش
– همراه داشتن دوربین فیلمبرداری غیرحرفه‌ای، کامپیوتر شخصی (لپ‌تاپ) و تلفن همراه جزو لوازم شخصی مسافر بوده و نیاز به ثبت گمرک ندارد.
– مسافرین به هنگام ورود به کیش چنانچه کالاهای خارجی به همراه دارند که نیاز به ثبت گمرک دارد (کالاهایی غیر از لوازم شخصی) قبل از ترک سالن ورودی مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهیدات لازم جهت ثبت و تطبیق در برگشت معمول گردد.
۵-۲- مقررات کالای همراه مسافرین در خروج از کیش
– با توجه به زمانبر بودن انجام تشریفات گمرکی، لازم است مسافران مدت زمان لازم برای انجام این تشریفات را در نظر گرفته تا بتوانند به موقع در بندرگاه حاضر شده و باعث جاماندن ایشان از شناور نگردد.
– مسافران هنگام خروج به سرزمین اصلی، علاوه بر اشیاء شخصی مستعمل خود که به شرط غیر تجاری بودن از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی معاف است، می‌توانند برای یکبار در سال، کالای مجاز تا سقف ۸۰ دلار (به‌ازای هر نفر) به شرط غیرتجاری بودن را با معافیت از پرداخت عوارض گمرکی خارج نمایند. همچنین می‌توانند مازاد بر ارزش ذکر شده را با پرداخت حقوق و عوارض گمرکی خارج نمایند.
تذکر: در صورتی که بنا به تشخیص مأموران گمرک، جهت خروج کالا به سرزمین اصلی نیاز به ثبت معافیت گمرکی باشد، لازم است مسافران مشمول معافیت، با به‌همراه داشتن بلیط و شناسنامه یا گذرنامه (برای مسافران خارجی)، جهت خرید کارت سبز گمرکی معتبر اقدام نمایند. دفتر صدور کارت سبز در ترمینال مسافری بندرگاه واقع شده است. قیمت خرید کارت سبز ۷۵هزار ریال می‌باشد.
– مسافران لازم است هرگونه کالای همراه خود را به گمرک اظهار نموده و از اختفاء یا جاسازی نمودن آن یا عبور کالا از مسیرهای غیرگمرکی خودداری نمائید. در غیر اینصورت قاچاق تلقی و پیگرد قانونی دارد.
– خروج لوازم‌خانگی بزرگ از قبیل تلویزیون، یخچال، فریزر و همچنین داروی مازاد بر مصرف شخصی توسط مسافران ممنوع می‌باشد.
– خروج مواد اولیه و قطعات و لوازم فنی مورد استفاده در واحدهای تولیدی توسط مسافران ممنوع می‌باشد.

۶- معرفی گشت‌های تفریحی دریایی
در راستای توسعه گردشگری دریایی و ایجاد موقعیتی مناسب جهت بهره‌مندی گردشگران از فضا و طبیعت بکر و مرجانی سواحل زیبای جزیره، گشت‌های تفریحی دریایی توسط کشتی‌های مسافری مجلل، همراه با برنامه پذیرایی و موسیقی در ساعت ۲۳:۰۰ هر شب از بندرگاه کیش برگزار می‌گردد. شایان ذکر است مسافرین محترم جهت دریافت بلیط گشت‌های تفریحی می‌توانند از باجه های مستقر در بازارها، فرودگاه و بندرگاه کیش و برخی فرودگاه‌های مبداء اقدام نمایند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۴۲۳۳۴۹ (ترمینال مسافری بندرگاه) تماس حاصل فرمایید.

 

۷- اسکله تفریحی کیش
اسکله تفریحی ساختگاه اصلی و جذاب جهت فعالیت شناورهای تفریحی و توریستی در جزیره کیش می‌باشد. این اسکله با طول ۴۳۷ متر در سواحل زیبای کیش علاوه بر ایجاد فضای مناسب جهت پیاده‌روی و استفاده از محیطی دلپذیر، امکان استفاده از شناورهای تفریحی را نیز فراهم نموده است. با استفاده از شناورهای آکواریوم وکف شیشه‌ای می‌توانید از مناظر زیبای زیر آب لذت ببرید. شناورهای تندرو نیز برای گشت های ساحلی همه روزه در اسکله تفریحی کیش آماده ارائه خدمات به مسافرین محترم می باشند. مسافرین گرامی اطلاعات و بلیط مورد نظر را می توانند از باجه های مخصوص در بازارها و فرودگاه کیش و برخی فرودگاه های مبداء دریافت نمایند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۴۲۳۳۴۹ (ترمینال مسافری بندرگاه) تماس حاصل فرمایید.

۸- اطلاعات آماری در خصوص تعداد سفرهای دریایی 
آمارها نشان می‌دهد که ورود مسافران دریایی به کیش دارای روندی مثبت بوده و هرساله به تعداد مسافران دریایی افزوده شده است. به طور میانگین در هر سال حدود ۳۵۰هزار مسافر از طریق سفرهای دریایی به کیش وارد می شوند. همچنین گشت‌های تفریحی نیز با متوسط ۱۰۰۰ سفر در سال روند مثبتی را نشان می‌دهد بندرگاه کیش با هماهنگی هایی که در ایام نوروز با شرکت های کشتیرانی ایجاد مینماید همه ساله با برقراری روزانه ۵۰ سفر دریایی ورودی و ۵۰ سفر خروجی به کیش از بنادر لنگه، چارک و آفتاب به کیش سعی در برآورد نیازهای مسافرین محترم می نماید.

۹- مزایا و ویژگی‌های بندر تجاری کیش
– برخورداری از امتیازات ویژه مناطق آزاد تجاری
– مدیریت یکپارچه بندر و فرودگاه کیش توسط یک شرکت و تسهیل استفاده از امکانات مشترک
– پایانه مسافربری مجهز به مساحت ۴هزار متر مربع جهت تردد مسافرین به بنادر داخلی و خارجی و گشت‌های تفریحی دریایی
– زمینه مناسب برای جذب ترانشیپ از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس
– پایین‌ بودن زمان انتظار کشتی به دلیل ترافیک محدود بندر و سرعت بالای عملیات تخلیه و بارگیری
– اجرای الزامات امنیتی و ایمنی مطابق با کنوانسیون‌های بین‌المللی
– وجود زمینه مستعد جهت فعالیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در زمینه ارائه خدمات ارزش افزوده نظیر واردات مواد اولیه، پردازش، مونتاژ، بسته‌بندی و صادرات مجدد صنایع سبک
– پشتیبانی از سکوها و مناطق نفتی واقع در جزایر خارگ، لاوان، سیری و منطقه پارس‌جنوبی

آدرس سایت بندرگاه و شماره‌های تماس
– آدرس سایت بندرگاه: www.kishseaport.ir
– ترمینال مسافری بندرگاه کیش: ۴۴۲۳۳۴۹-۰۷۶۴
– اطلاعات ترمینال مسافری بندرگاه کیش: ۴۴۲۲۳۰۰-۰۷۶۴
– دفتر مدیریت بندرگاه: ۴۴۲۴۹۶۰-۰۷۶۴
– دفاتر فروش بلیط در کیش: مسیر چارک: ۴۴۲۱۹۲۰-۰۷۶۴
مسیر بندر لنگه: ۴۴۲۴۴۱۵ -۰۷۶۴
مسیربندرآفتاب: ۴۴۲۴۴۱۵-۰۷۶۴
– دفتر فروش بلیط در بندرلنگه: ۲۲۴۲۴۰۵-۰۷۶۲
– دفتر فروش بلیط در چارک:۰۹۱۷۳۶۲۰۸۸۳
– ترمینال مسافری بندرلنگه : ۲۲۴۳۱۹۲ -۰۷۶۲
– ترمینال مسافری بندرآفتاب : ۹۳۱۹۳۰۱/ ۹۳۱۹۳۰۵/۹۳۱۹۳۰۰-۰۷۶۴
– ترمینال مسافری بندر چارک:۲۰۵۴۴-۰۷۶۴۴۲
– شرکت قطارهای رجا : تماس از تهران۱۳۹، تماس از شهرستان ۵۵۱۳۲۳۱۷-۰۲۱

آدرس اینترنتی و شماره‌های تماس
Ø آدرس سایت شرکت توسعه و مدیریت بندر و فرودگاه: www.kishports.ir
Ø آدرس سایت بندرگاه: www.kishseaport.ir
Ø شرکت توسعه و مدیریت بندر و فرودگاه کیش: ۳-۴۴۲۳۱۵۲-۰۷۶۴
Ø گمرک سازمان منطقه آزاد: ۴۴۲۲۲۶۴-۰۷۶۴
Ø مجتمع انبارهای بندرگاه: ۴۴۲۲۲۷۹-۰۷۶۴
Ø اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان: ۳۰۰۰۷۶۳۷۳۰۰۰
با ارسال حرف w به این سامانه می توانید در وضعیت جوی منطقه کیش قرار بگیرید.

Ø       شماره تلفن‌های کمیته حمل و نقل هوایی و دریایی

۱

شرکت توسعه و مدیریت بندر و فرودگاه کیش

 و کمیته حمل و نقل هوایی و دریایی

۴۴۲۳۴۸۱-۰۷۶۴

۴۴۲۳۴۸۲-۰۷۶۴

۴۴۲۳۴۸۰-۰۷۶۴ فکس

۲

فرودگاه بین‌المللی کیش

۴۴۴۲۸۵۹-۰۷۶۴

۴۴۴۳۳۰۱-۰۷۶۴

۴۴۴۳۳۲۹-۰۷۶۴ فکس

۳

بندر و کشتیرانی کیش

۴۴۲۴۹۶۰-۰۷۶۴

۴۴۲۴۹۶۱-۰۷۶۴

۴۴۲۴۹۶۰-۰۷۶۴ فکس

۴۴۲۴۹۶۱-۰۷۶۴ فکس

۴

اطلاعات فرودگاه کیش

۴۴۴۳۳۰۰-۰۷۶۴

۴۴۴۳۲۰۰-۰۷۶۴

۱۹۹ و ۴۴۴۲۵۶۷-۰۷۶۴

 

۵

اطلاعات بندرگاه کیش

۴۴۲۲۳۰۰-۰۷۶۴

 

۶

بندر لنگه

۵-۲۲۴۳۲۸۴-۰۷۶۲

۶-۲۲۴۲۴۰۵-۰۷۶۲

 

۷

بندر چارک

۴۲۲۰۵۴۴-۰۷۶۴

 

۸

بندر آفتاب

۴۲۲۵۰۴۰-۰۷۶۴

به پیشنهاد شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی و مصوبه هیئت وزیران اساسنامه شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش در تاریخ 1393/11/15 تصویب شد و در این خصوص فعالیت شرکت از تاریخ 1395/05/01 آغاز و خالص ارزش دفتری دارائی ها و کارکنان مربوطه نیز از تاریخ فوق الذکر از شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به این شرکت منتقل گردید.

در حال حاضر شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش جزء واحدهای فرعی سازمان منطقه آزاد کیش می باشد و مرکز اصلی شرکت در جزیره کیش، بلوار ایران، میدان خلیج فارس، مجتمع اداری پارس  واقع است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت مدیریت توسعه بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش می‌باشد.

لطفا چند لحظه صبر کنید

پیام

پیام

پیام

پیام

Top